Cupa MACEC – Swietochlowice, Polonia & Pardubice, Cehia 12-14.10.2024

rezultateUltimele doua etape ale Cupei MACEC la Dirt Track s-au disputat la sfarsitul saptamanii trecute in Polonia si Cehia.

Pe 12 Octombrie a fost programata etapa de la Swietochlowice (Polonia), iar pe 14 cea finală din Cehia, pe circuitul din Pardubice.

Din România a făcut deplasarea pentru a concura în ambele etape sportivul Andrei Popa de la clubul CSTA București.

În Polonia, la Swietochlowice, sportivul nostru s-a clasat pe locul 14 din 16 si a obținut 3 puncte.

În Cehia, la Pardubice, Andrei s-a clasat pe locul 5 din 14 sportivi și a reușit astfel să obțină 10 puncte.

Cu cele 13 puncte obținute, Andrei Popa s-a clasat în final pe locul 8 dintr-un total de 20 de sportivi care au luat startul în Cupa MACEC 2024.